KGM43AR71H183MV
detaildesc
KGM43AR71H183MV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43AR71H183MV
Description:
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1812
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.018 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C