KGM43AR71H104JV
detaildesc
KGM43AR71H104JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43AR71H104JV
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1812
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C