KGM42CR73U102ZY
detaildesc
KGM42CR73U102ZY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42CR73U102ZY
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C