KGM42CR73N272KY
detaildesc
KGM42CR73N272KY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42CR73N272KY
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2700 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C