KGM42CR73D182MY
detaildesc
KGM42CR73D182MY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42CR73D182MY
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1800 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C