KGM42CCG3D331JY
detaildesc
KGM42CCG3D331JY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42CCG3D331JY
Description:
CAP CER 330PF 2KV NP0 1808
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C