KGM42CCG2J222JY
detaildesc
KGM42CCG2J222JY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42CCG2J222JY
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C