KGM42BR73D391KY
detaildesc
KGM42BR73D391KY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42BR73D391KY
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 390 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C