KGM42BR72J103KY
detaildesc
KGM42BR72J103KY
KYOCERA AVX
Product No:
KGM42BR72J103KY
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C