KGM32RR72A682JU
detaildesc
KGM32RR72A682JU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32RR72A682JU
Description:
CAP CER 6800PF 100V X7R 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C