KGM32RR71H103MU
detaildesc
KGM32RR71H103MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32RR71H103MU
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C