KGM32LR71E225MU
detaildesc
KGM32LR71E225MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32LR71E225MU
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C