KGM32LR50G476KU
detaildesc
KGM32LR50G476KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32LR50G476KU
Description:
CAP CER 47UF 4V X5R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C