KGM32JR50J475MU
detaildesc
KGM32JR50J475MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32JR50J475MU
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C