KGM32HV51C105ZU
detaildesc
KGM32HV51C105ZU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32HV51C105ZU
Description:
CAP CER 1UF 16V Y5V 1210
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C