KGM32ER72H223JU
detaildesc
KGM32ER72H223JU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ER72H223JU
Description:
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C