KGM32ER72H183KU
detaildesc
KGM32ER72H183KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ER72H183KU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1210
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.018 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C