KGM32ER71H474ML
detaildesc
KGM32ER71H474ML
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ER71H474ML
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C