KGM32ER71C105ML
detaildesc
KGM32ER71C105ML
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ER71C105ML
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C