KGM32ECG2H471KU
detaildesc
KGM32ECG2H471KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ECG2H471KU
Description:
CAP CER 470PF 500V NP0 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C