KGM32ECG2H271JU
detaildesc
KGM32ECG2H271JU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ECG2H271JU
Description:
CAP CER 270PF 500V NP0 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 270 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C