KGM32ECG2A151JU
detaildesc
KGM32ECG2A151JU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32ECG2A151JU
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C