KGM32AR51H106ML
detaildesc
KGM32AR51H106ML
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32AR51H106ML
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C