KGM32AR51E226MU
detaildesc
KGM32AR51E226MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM32AR51E226MU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 22UF 25V X5R 1210
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series CM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C