KGM31VCG2H331KU
detaildesc
KGM31VCG2H331KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31VCG2H331KU
Description:
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C