KGM31VCG2D102GU
detaildesc
KGM31VCG2D102GU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31VCG2D102GU
Description:
CAP CER 1000PF 200V NP0 1206
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C