KGM31VCG1E392JU
detaildesc
KGM31VCG1E392JU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31VCG1E392JU
Description:
CAP CER 3900PF 25V NP0 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 3900 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C