KGM31TCG1E682GU
detaildesc
KGM31TCG1E682GU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31TCG1E682GU
Description:
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C