KGM31NR81H334KU
detaildesc
KGM31NR81H334KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31NR81H334KU
Description:
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.33 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C