KGM31KS72A475MU
detaildesc
KGM31KS72A475MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31KS72A475MU
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C