KGM31HR71A106MU
detaildesc
KGM31HR71A106MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31HR71A106MU
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C