KGM31HR51V105KU
detaildesc
KGM31HR51V105KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31HR51V105KU
Description:
CAP CER 1UF 35V X5R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C