KGM31HR51A106KL
detaildesc
KGM31HR51A106KL
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31HR51A106KL
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C