KGM31DR72H153KU
detaildesc
KGM31DR72H153KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31DR72H153KU
Description:
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C