KGM31DCG3A220JU
detaildesc
KGM31DCG3A220JU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31DCG3A220JU
Description:
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1206
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C