KGM31DCG3A151MU
detaildesc
KGM31DCG3A151MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31DCG3A151MU
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C