KGM31BV51H474ZL
detaildesc
KGM31BV51H474ZL
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31BV51H474ZL
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C