KGM31BR71H472KM
detaildesc
KGM31BR71H472KM
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31BR71H472KM
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C