KGM31BR71C472MT
detaildesc
KGM31BR71C472MT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31BR71C472MT
Description:
CAP CER 4700PF 16V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C