KGM31BCG2A680FT
detaildesc
KGM31BCG2A680FT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31BCG2A680FT
Description:
CAP CER 68PF 100V NP0 1206
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 68 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C