KGM31BCG1H2R2CM
detaildesc
KGM31BCG1H2R2CM
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31BCG1H2R2CM
Description:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 2.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C