KGM31AR73A562KU
detaildesc
KGM31AR73A562KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31AR73A562KU
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 5600 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C