KGM31AR72D104KL
detaildesc
KGM31AR72D104KL
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31AR72D104KL
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C