KGM31ACG1E103ML
detaildesc
KGM31ACG1E103ML
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31ACG1E103ML
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C