KGM31ACG1E103GL
detaildesc
KGM31ACG1E103GL
KYOCERA AVX
Product No:
KGM31ACG1E103GL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1206
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C