KGM21YV51H473ZU
detaildesc
KGM21YV51H473ZU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21YV51H473ZU
Description:
CAP CER 0.047UF 50V Y5V 0805
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.028" (0.71mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C