KGM21NR72D471MM
detaildesc
KGM21NR72D471MM
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR72D471MM
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C