KGM21NR72A392MT
detaildesc
KGM21NR72A392MT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR72A392MT
Description:
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 3900 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C