KGM21NR71E183KT
detaildesc
KGM21NR71E183KT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR71E183KT
Description:
CAP CER 0.018UF 25V X7R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.018 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C