KGM21NR71C222JT
detaildesc
KGM21NR71C222JT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR71C222JT
Description:
CAP CER 2200PF 16V X7R 0805
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C